Založ si blog

Fico klame a odvádza pozornosť!

Premiér Fico v ostatných dňoch kŕmi médiá rôznymi výrokmi, ktoré stoja za pozornosť. Odzrkadľujú jeho výroky naozaj skutočnosť alebo náš premiér klame a odvádza pozornosť?

Fico – tvrdenie 1:

 „Za touto iniciatívou vidíme veľmi jasne politickú stranu pošahanca Igora Matoviča, ktorý túto tému zneužíva“

  •  Fakt:

ISU je apolitické združenie pedagógov, ktorí sa rozhodli zastaviť negatívny trend v slovenskom vzdelávaní. Všetky aktivity robíme po pracovnej dobe, vlastnými silami a za výraznej podpory nespokojných rodičov, ktorí nám bez nároku na mzdu pomáhajú s mnohými vecami od webstránky až po právnu pomoc. Premiér naše údajné prepojenie na politikov deklaruje bez akéhokoľvek dôkazu.


Fico – tvrdenie 2:

 „…ide o malú skupinu učiteľov, ktorá vytvára tlak“

  • Fakt:

Úplný nezmysel. Aktuálne evidujeme viac než 10 000 učiteľov ochotných vstúpiť do štrajku. Tento počet ďalej rastie. Pojem „malá skupina“ je síce relatívny, no ak je desaťtisíc ľudí ochotných obetovať časť mzdy a riskovať až ostrý štrajk, pre nás to rozhodne „málo“ nie je.


Fico – tvrdenie 3:

 „Sme pripravení s oficiálnymi predstaviteľmi učiteľov, odbormi, si sadnúť a zagarantovať, že budú súčasťou prípravy nového programového vyhlásenia vlády.“

  • Fakt:

Do rokovaní v rámci kolektívneho vyjednávania neboli prizvaní oficiálni predstavitelia Nových školských odborov ani iných malých odborových organizácií pôsobiacich na jednotlivých školách. Jediný, s kým je premiér ochotný rokovať, je Pavel Ondek – predstaviteľ OZPŠaV – ktorý kandidoval na starostu obce s podporou SMERu a pod ktorého vedením bol štrajk v roku 2012 prerušený po troch dňoch.


Fico – tvrdenie 4:

„za 6 týždňov pred voľbami nie je možné pristúpiť k zmenám legislatívneho charakteru, pretože legislatívny proces je uzavretý“

  • Fakt:

Koncom roka 2015 vláda dokázala prijať protiteroristické zákony, ktoré si vyžadovali novelu 15 zákonov a dokonca aj novelu ústavy. Toto všetko stihli v období od 27. novembra (kedy predložili paragrafové znenie) do 9. decembra, kedy NRSR schválila celý balíček, t.j. spolu za menej ako 2 týždne.

Na splnenie požiadaviek ISU netreba takéto rozsiahle opatrenia. Stačí novela nariadenia vlády č. 432/2015 (nie zákona) a rozpočtové opatrenie, či iná úprava rozpočtu.


Fico – tvrdenie 5:

„Zároveň by bolo nekorektné zaväzovať budúcu vládu. Nech to urobí nová vláda,“

  • Fakt:

Ministerstvo bez problémov podpísalo zmluvu na ďalšiu Planétu vedomostí za 20 miliónov eur, ktorá je prakticky nevypovedateľná a uzavretá na ďalších 48 mesiacov. Vládu teda je možné zaväzovať, aby platila kamarátom, no nie, aby investovala do školstva.


Zdroj premiérových výrokov: http://domov.sme.sk/c/20076775/fico-za-iniciativou-ucitelov-su-ludia-z-olano.html#ixzz3xsfLDYrl 21.1.2016


Žiadame premiéra, aby prestal odvádzať pozornosť od skutočných problémov v slovenskom školstve a zdravotníctve a prevzal zodpovednosť za krajinu, v ktorej vládol 8 rokov.

A ak si ešte niekto myslí, že na Slovensku nie sú peniaze, nech počíta s nami:

 MILIARDU €

sme museli vrátiť Európskej únii, lebo sme za súčasnej vlády nevyčerpali eurofondy

MILIARDU €

sme investovali do Hornonitrianskych baní, kde si údajne poslanci súčasnej vlády balia do alobalu balíčky bankoviek. Mimochodom, tento záväzok platí do roku 2030 (pre ďalšie 4 vlády)

MILIARDU €

sme preflákali na digitalizáciu štátnej správy, bez viditeľného prínosu pre občana

MILIARDU €

chceme dať na obchvat Bratislavy (ktorý, mimochodom, podozrivo zlacnel zo 4,5 miliardy)

MILIARDU €

má stáť 3. sociálny balíček, ak sa Slováci zaviažu opäť voliť SMER

Naozaj si ešte niekto myslí, že na Slovensku sa nenájde

400 miliónov eur pre naše deti a 100 miliónov pre učiteľov?

 

Jana Ftáčnik Pastorková

Iniciatíva slovenských učiteľov

ISU s mojou skolou

 

Školstvo je v pr_eli!

03.01.2018

Reforma školstva je pochovaná, kritici školstva odstránení. Podvodné praktiky a nefunkčný systém nepotrestaný. Nový rok prináša veľmi nepriaznivý nástup – sme dlhodobo klamaní a žiadna viac »

Ondek znova blafuje. Už s tým konečne niečo urobme.

07.11.2017

Každoročné divadielko s názvom "kolektívne vyjednávanie" môže začať. [embed]https://www.youtube.com/watch?v=0aIU3wJ-YOY[/embed] Zo správ odvysielaných v piatok 3. novembra 2017 na TV JOJ je viac »

Spoločne proti korupcii

21.09.2017

25. septembra sa v uliciach Bratislavy bude opäť pochodovať. Študentská iniciatíva zvolala protest občanov, aby spoločne poukázala na zhubný nádor našej krajiny – korupciu. Učitelia dlhodobo viac »

Bratislava, Bratislavský hrad, Dóm sv. Martina

Slovensko je 30. krajinou sveta v rebríčku kvality života

18.01.2018 22:21

Slovensko sa ocitlo sa medzi krajinami s "vysokým sociálnym pokrokom" pri skúmaní 50 ukazovateľov kvality života.

trump, duda

Poľský prezident Duda sa poďakoval Trumpovi, že bojuje proti falošným správam

18.01.2018 21:49

Trump ako "falošné správy" najčastejšie označuje informácie médií o sebe, s ktorými nesúhlasí. Duda sa zas sťažuje na údajné "falošné správy" šírené o poľskej vláde.

Porošenko

Rusko: Ukrajinský zákon o Donbase možno považovať za prípravu na novú vojnu

18.01.2018 20:15

Zákon vôbec nie je o reintegrácii, práve naopak, jeho cieľom je rozdeliť Ukrajinu ešte viac a odcudziť občanov žijúcich v Donbase, konštatovalo ruské ministerstvo.

Danko

Predseda NR SR sa na Bratislavskom hrade stretol s viac ako 50 diplomatmi

18.01.2018 20:04

Po 25 rokoch samostatnosti vie Slovenská republika ešte hlbšie oceniť postoj krajín, ktorého sa jej dostalo v čase, keď pomoc a ochranu najviac potrebovala.

Iniciatíva slovenských učiteľov

Za kvalitné školstvo

Štatistiky blogu

Počet článkov: 65
Celková čítanosť: 94529x
Priemerná čítanosť článkov: 1454x

Kategórie