Založ si blog

Fico klame a odvádza pozornosť!

Premiér Fico v ostatných dňoch kŕmi médiá rôznymi výrokmi, ktoré stoja za pozornosť. Odzrkadľujú jeho výroky naozaj skutočnosť alebo náš premiér klame a odvádza pozornosť?

Fico – tvrdenie 1:

 „Za touto iniciatívou vidíme veľmi jasne politickú stranu pošahanca Igora Matoviča, ktorý túto tému zneužíva“

  •  Fakt:

ISU je apolitické združenie pedagógov, ktorí sa rozhodli zastaviť negatívny trend v slovenskom vzdelávaní. Všetky aktivity robíme po pracovnej dobe, vlastnými silami a za výraznej podpory nespokojných rodičov, ktorí nám bez nároku na mzdu pomáhajú s mnohými vecami od webstránky až po právnu pomoc. Premiér naše údajné prepojenie na politikov deklaruje bez akéhokoľvek dôkazu.


Fico – tvrdenie 2:

 „…ide o malú skupinu učiteľov, ktorá vytvára tlak“

  • Fakt:

Úplný nezmysel. Aktuálne evidujeme viac než 10 000 učiteľov ochotných vstúpiť do štrajku. Tento počet ďalej rastie. Pojem „malá skupina“ je síce relatívny, no ak je desaťtisíc ľudí ochotných obetovať časť mzdy a riskovať až ostrý štrajk, pre nás to rozhodne „málo“ nie je.


Fico – tvrdenie 3:

 „Sme pripravení s oficiálnymi predstaviteľmi učiteľov, odbormi, si sadnúť a zagarantovať, že budú súčasťou prípravy nového programového vyhlásenia vlády.“

  • Fakt:

Do rokovaní v rámci kolektívneho vyjednávania neboli prizvaní oficiálni predstavitelia Nových školských odborov ani iných malých odborových organizácií pôsobiacich na jednotlivých školách. Jediný, s kým je premiér ochotný rokovať, je Pavel Ondek – predstaviteľ OZPŠaV – ktorý kandidoval na starostu obce s podporou SMERu a pod ktorého vedením bol štrajk v roku 2012 prerušený po troch dňoch.


Fico – tvrdenie 4:

„za 6 týždňov pred voľbami nie je možné pristúpiť k zmenám legislatívneho charakteru, pretože legislatívny proces je uzavretý“

  • Fakt:

Koncom roka 2015 vláda dokázala prijať protiteroristické zákony, ktoré si vyžadovali novelu 15 zákonov a dokonca aj novelu ústavy. Toto všetko stihli v období od 27. novembra (kedy predložili paragrafové znenie) do 9. decembra, kedy NRSR schválila celý balíček, t.j. spolu za menej ako 2 týždne.

Na splnenie požiadaviek ISU netreba takéto rozsiahle opatrenia. Stačí novela nariadenia vlády č. 432/2015 (nie zákona) a rozpočtové opatrenie, či iná úprava rozpočtu.


Fico – tvrdenie 5:

„Zároveň by bolo nekorektné zaväzovať budúcu vládu. Nech to urobí nová vláda,“

  • Fakt:

Ministerstvo bez problémov podpísalo zmluvu na ďalšiu Planétu vedomostí za 20 miliónov eur, ktorá je prakticky nevypovedateľná a uzavretá na ďalších 48 mesiacov. Vládu teda je možné zaväzovať, aby platila kamarátom, no nie, aby investovala do školstva.


Zdroj premiérových výrokov: http://domov.sme.sk/c/20076775/fico-za-iniciativou-ucitelov-su-ludia-z-olano.html#ixzz3xsfLDYrl 21.1.2016


Žiadame premiéra, aby prestal odvádzať pozornosť od skutočných problémov v slovenskom školstve a zdravotníctve a prevzal zodpovednosť za krajinu, v ktorej vládol 8 rokov.

A ak si ešte niekto myslí, že na Slovensku nie sú peniaze, nech počíta s nami:

 MILIARDU €

sme museli vrátiť Európskej únii, lebo sme za súčasnej vlády nevyčerpali eurofondy

MILIARDU €

sme investovali do Hornonitrianskych baní, kde si údajne poslanci súčasnej vlády balia do alobalu balíčky bankoviek. Mimochodom, tento záväzok platí do roku 2030 (pre ďalšie 4 vlády)

MILIARDU €

sme preflákali na digitalizáciu štátnej správy, bez viditeľného prínosu pre občana

MILIARDU €

chceme dať na obchvat Bratislavy (ktorý, mimochodom, podozrivo zlacnel zo 4,5 miliardy)

MILIARDU €

má stáť 3. sociálny balíček, ak sa Slováci zaviažu opäť voliť SMER

Naozaj si ešte niekto myslí, že na Slovensku sa nenájde

400 miliónov eur pre naše deti a 100 miliónov pre učiteľov?

 

Jana Ftáčnik Pastorková

Iniciatíva slovenských učiteľov

ISU s mojou skolou

 

Prečo som sa pridal k ISU

09.05.2018

Pracujem ako „vedecko-výskumný pracovník“ na Univerzite Komenského. Na UK-čke som študoval a ako doktorand aj učil. Moji rodičia mali predstavu, že vďaka štúdiu na vysokej škole budem viac »

Priamo zradné organizácie školstva

20.03.2018

Čas zúčtovania je tu. Upratovanie slovenskej politickej scény sa odštartovalo. Učitelia vidia problémy nielen vo vrcholových pozíciách, ale aj v nenápadných „priečinkoch“ ministerstva viac »

Čo sa stane, keď sa nechá problém vyhniť?

24.02.2018

Niekedy aj nič, zhnité jablká sa vylejú do pomyjí a prasatá sa potešia. A niekedy to môže byť celkom slušný „prúser“ - zhnitá noha bolí ako šľak, dostaví sa gangréna a nohu odrežú. viac »

Indiana, streľba

Študent postrelil dvoch ľudí na škole v americkej Indiane, zadržali ho

25.05.2018 18:01

Zranenia utrpeli jeden dospelý a jedno dieťa. Oboch previezli do nemocnice, ich stav zatiaľ nie je známy.

South Korea Koreas Tensions

Trump a Kim: Rozprávka sa skončila?

25.05.2018 18:00

Impulzívny krok? Alebo premyslená stratégia? Nad Severnou Kóreou sa opäť vznáša neistota.

Slavín, oslobodenie Bratislavy, kladenie vencov, Pellegrini

Zástupcovia iniciatívy Chceme veriť rokovali s premiérom Pellegrinim

25.05.2018 17:33

Pellegrini vyjadril ochotu sa rozprávať o tom, aké systémové opatrenia a kde implementovať.

BMW M3 CS - 2017

Najväčšou automobilkou je Volkswagen, najziskovejšou BMW

25.05.2018 17:30

Nemecké automobilky Volkswagen a BMW si naďalej udržujú prvé miesta vo svetových rebríčkoch.

Iniciatíva slovenských učiteľov

Sme učitelia, ktorým prekáža patová situácia v oblasti školstva, pretože vyše 20 rokov nedošlo k žiadnym systematickým zmenám. Nie je nám jedno, v akých školách a v akých podmienkach učíme. Rozhodli sme sa preto zverejňovať pravdivé údaje a názory pod spoločnou hlavičkou - Iniciatíva slovenských učiteľov

Štatistiky blogu

Počet článkov: 71
Celková čítanosť: 111626x
Priemerná čítanosť článkov: 1572x

Kategórie