Založ si blog

Fico klame a odvádza pozornosť!

Premiér Fico v ostatných dňoch kŕmi médiá rôznymi výrokmi, ktoré stoja za pozornosť. Odzrkadľujú jeho výroky naozaj skutočnosť alebo náš premiér klame a odvádza pozornosť?

Fico – tvrdenie 1:

 „Za touto iniciatívou vidíme veľmi jasne politickú stranu pošahanca Igora Matoviča, ktorý túto tému zneužíva“

  •  Fakt:

ISU je apolitické združenie pedagógov, ktorí sa rozhodli zastaviť negatívny trend v slovenskom vzdelávaní. Všetky aktivity robíme po pracovnej dobe, vlastnými silami a za výraznej podpory nespokojných rodičov, ktorí nám bez nároku na mzdu pomáhajú s mnohými vecami od webstránky až po právnu pomoc. Premiér naše údajné prepojenie na politikov deklaruje bez akéhokoľvek dôkazu.


Fico – tvrdenie 2:

 „…ide o malú skupinu učiteľov, ktorá vytvára tlak“

  • Fakt:

Úplný nezmysel. Aktuálne evidujeme viac než 10 000 učiteľov ochotných vstúpiť do štrajku. Tento počet ďalej rastie. Pojem „malá skupina“ je síce relatívny, no ak je desaťtisíc ľudí ochotných obetovať časť mzdy a riskovať až ostrý štrajk, pre nás to rozhodne „málo“ nie je.


Fico – tvrdenie 3:

 „Sme pripravení s oficiálnymi predstaviteľmi učiteľov, odbormi, si sadnúť a zagarantovať, že budú súčasťou prípravy nového programového vyhlásenia vlády.“

  • Fakt:

Do rokovaní v rámci kolektívneho vyjednávania neboli prizvaní oficiálni predstavitelia Nových školských odborov ani iných malých odborových organizácií pôsobiacich na jednotlivých školách. Jediný, s kým je premiér ochotný rokovať, je Pavel Ondek – predstaviteľ OZPŠaV – ktorý kandidoval na starostu obce s podporou SMERu a pod ktorého vedením bol štrajk v roku 2012 prerušený po troch dňoch.


Fico – tvrdenie 4:

„za 6 týždňov pred voľbami nie je možné pristúpiť k zmenám legislatívneho charakteru, pretože legislatívny proces je uzavretý“

  • Fakt:

Koncom roka 2015 vláda dokázala prijať protiteroristické zákony, ktoré si vyžadovali novelu 15 zákonov a dokonca aj novelu ústavy. Toto všetko stihli v období od 27. novembra (kedy predložili paragrafové znenie) do 9. decembra, kedy NRSR schválila celý balíček, t.j. spolu za menej ako 2 týždne.

Na splnenie požiadaviek ISU netreba takéto rozsiahle opatrenia. Stačí novela nariadenia vlády č. 432/2015 (nie zákona) a rozpočtové opatrenie, či iná úprava rozpočtu.


Fico – tvrdenie 5:

„Zároveň by bolo nekorektné zaväzovať budúcu vládu. Nech to urobí nová vláda,“

  • Fakt:

Ministerstvo bez problémov podpísalo zmluvu na ďalšiu Planétu vedomostí za 20 miliónov eur, ktorá je prakticky nevypovedateľná a uzavretá na ďalších 48 mesiacov. Vládu teda je možné zaväzovať, aby platila kamarátom, no nie, aby investovala do školstva.


Zdroj premiérových výrokov: http://domov.sme.sk/c/20076775/fico-za-iniciativou-ucitelov-su-ludia-z-olano.html#ixzz3xsfLDYrl 21.1.2016


Žiadame premiéra, aby prestal odvádzať pozornosť od skutočných problémov v slovenskom školstve a zdravotníctve a prevzal zodpovednosť za krajinu, v ktorej vládol 8 rokov.

A ak si ešte niekto myslí, že na Slovensku nie sú peniaze, nech počíta s nami:

 MILIARDU €

sme museli vrátiť Európskej únii, lebo sme za súčasnej vlády nevyčerpali eurofondy

MILIARDU €

sme investovali do Hornonitrianskych baní, kde si údajne poslanci súčasnej vlády balia do alobalu balíčky bankoviek. Mimochodom, tento záväzok platí do roku 2030 (pre ďalšie 4 vlády)

MILIARDU €

sme preflákali na digitalizáciu štátnej správy, bez viditeľného prínosu pre občana

MILIARDU €

chceme dať na obchvat Bratislavy (ktorý, mimochodom, podozrivo zlacnel zo 4,5 miliardy)

MILIARDU €

má stáť 3. sociálny balíček, ak sa Slováci zaviažu opäť voliť SMER

Naozaj si ešte niekto myslí, že na Slovensku sa nenájde

400 miliónov eur pre naše deti a 100 miliónov pre učiteľov?

 

Jana Ftáčnik Pastorková

Iniciatíva slovenských učiteľov

ISU s mojou skolou

 

Prečo by mal byť každý pedagóg 28. júna pred Úradom vlády

27.06.2017

S podporou kapitána Danka je cesta k akreditácii nášho vzdelávania pomocou ministerstva, ktoré v podstate riadi, otvorená. “Je neprípustné, aby žiaci a častokrát ani ich učitelia nevedeli viac »

Prehliadka strateného času III

23.06.2017

Možno si mnohí spomínate na to, ako v osemdesiatych rokoch chodili na základné školy zástupcovia veľkých podnikov a snažili sa podchytiť potenciálnych záujemcov o štúdium na stredných odborných viac »

Prehliadka strateného času II

20.06.2017

Prichádza koniec školského roku a sním aj pravidelné bilancovanie. Žiaci dostanú vysvedčenia, zasadnú predmetové komisie, prebehnú hodnotiace porady. Okrem mikroúrovne našich škôl sa však viac »

Mexiko, zemetrasenie,

VIDEO: Zemetrasenie v Mexiku strhávalo domy. Vyžiadalo si najmenej 50 obetí

19.09.2017 22:38

Zemetrasenie udrelo presne v deň, keď si krajina pripomínala ničivé zemetrasenie s magnitúdou 8,1, ktoré v roku 1985 pripravilo o život minimálne päťtisíc ľudí.

Nemecko, diaľnica, mýto, auto, autá, diaľnice

Vo Frankfurte našli bombu z vojny, zatvoria letisko aj diaľnicu

19.09.2017 21:54

Nevybuchnutú bombu našli robotníci pri výkopových prácach spojených s výstavbou novej podzemnej dráhy vedúcej na letisko.

hrivna, Ukrajina, Kyjev

Ukrajina oznámila návrat na medzinárodné finančné trhy

19.09.2017 21:41

Ukrajina plánuje budúci pondelok vydať dlhopisy s 15-ročnou splatnosťou s ročným úrokom 7,375 percenta.

RYANAIR

Ryanair zrušil Bratislave 12 letov

19.09.2017 20:00

Státisíce pasažierov so zrušenými letmi, milióny v neistote.

Iniciatíva slovenských učiteľov

Za kvalitné školstvo

Štatistiky blogu

Počet článkov: 62
Celková čítanosť: 85854x
Priemerná čítanosť článkov: 1385x

Kategórie